Kredyt Samochodowy BNP Paribas

Kredyt samochodowy BNP Paribas

Bank BNP Paribas posiada jedną z najciekawszych ofert kredytu samochodowego na rynku. Rozsądne oprocentowanie, długi okres spłaty czy wysoka maksymalna kwota to tylko niektóre z jego atutów. Biorąc kredyt na zakup nowego lub używanego samochodu z pewnością warto rozważyć ofertę tego kredytodawcy.

Jako dodatkowy atut kredyty w BNP Paribas dodamy jeszcze przejrzyste przedstawienie warunków. Odwiedzając stronę BNP i wypełniając wniosek kredytowy wszystko wydaje się jasno przedstawione. Brak ukrytych pułapek to duży atut tego banku.

Podstawowe informacje o kredycie BNP Paribas

Kredyt samochodowy BNP ParibasOpłata
Prowizja za udzielenie kredytu4-10%
Oprocentowanie4,49%
RRSO11,90%
Kwota kredytuDo 500,000 zł
Okres kredytowaniaOd 6 do 120 miesięcy

BNP Paribas – kredyt samochodowy – opinie

Opinie o kredytach samochodowych BNP Paribas są zróżnicowane. W porównaniu z Santander czy mBank można zauważyć więcej opinii negatywnych. Natomiast podobnie jak w przypadku innych złych opinii ciężko stwierdzić czy są one prawdziwe. W większości sprawdzonych przypadków wydaje się bowiem, że to brak wiedzy klientów sprawił im problemy. Nie natomiast zła wola lub tym bardziej oszustwa banku.

Katarzyna opisuje sytuację, w której jej córce bank nie chciał zamknąć konta po spłaceniu kredytu: „Moja córka zakończyła spłatę kredytu kilka miesięcy temu. Po zakończeniu spłaty przesłała do banku pismo z prośbą o zamknięcie rachunku. Jedno pismo, drugie. trzecie, piąte, rachunek nie został zamknięty a bank nalicza jakieś bzdurne opłaty.”
Inny internetowy komentarz, tym razem od Uli, jest również niezbyt optymistyczny. „Problemy z datowaniami przelewów i księgowaniem ich na koniec kolejki. To skutkowało podwójnymi ratami w ciągu jednego miesiąca.” Ula dodaje: „Jeszcze się z nim nie rozwiodłam, ale myślę, że pójdzie mi jakoś.”
W obronie banku staje jednak wielu innych klientów. Przykładem jest Ewelina, która pisze: „Jak czytam te wszystkie opinie to z podziwu wyjść nie mogę, jak to w PNB Paribas jest źle (…).W tym problem, że to nieprawda. Jestem klienką tego banku od trzech lat i ani panie w Banku nie są nieuprzejmie, ani oprocentowanie w trakcie kredytu nie wzrasta.”

Jak to zwykle bywa z opiniami nie ma co do nich przywiązywać wielkiej wagi. Nie zmienia to jednak faktu, iż warto zwrócić uwagę na pewne aspekty kredytu. Przykładowo można w rozmowie z agentem banku zapytać o opcje zamknięcia konta po spłacie kredytu. Dzięki temu unikniemy nieporozumień i problemów, jakie miała Katarzyna i jej córka.

Kredyt samochodowy BNP Paribas – zalety

Jak już wspomnieliśmy na początku tekstu kredyt w BNP Paribas ma sporo zalet. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Zalety

 • Oprocentowanie już od 4,49%

 • Kwota kredytu aż do 500,000 zł

 • Okres kredytowania do 10 lat

 • Bez ograniczeń wieku pojazdu używanego

 • Akceptacja różnych źródeł dochodu

 • Kredytowanie różnych rodzajów pojazdów (np. jachty)

Wady

 • Prowizja od 4-10%

 • Minimalny okres 6 miesięcy

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze atuty kredytu samochodowego od BPN Paribas. Biorąc pod uwagę ofertę tego banku można z pewnością stwierdzić, że jest ona bardzo dobra. Przebija swoich konkurentów z mBanku i Santandera w kilku aspektach.

Przede wszystkim BPN Paribas oferuje najwyższy możliwy kredyt samochodowy. Finansuje bowiem zakup pojazdu aż do kwoty 500,000 zł. Oprocentowanie banku BPN jest również bardzo atrakcyjne. W tym zakresie ofertę Paribas przebija tylko Santander. Okres kredytowania można uznać za przeciętny. Praktycznie każdy bank tutaj jako minimum stawia 6 miesięcy. Przy maksymalnym okresie 10 lat również znajdziemy banki z taką samą propozycją.

Sporym udogodnieniem banku BNP Paribas jest bardzo szeroka oferta pojazdów, na które możemy zaciągnąć kredyt. Poniżej przedstawiamy listę, która jest doprawdy imponująca.

Pojazdy kredytowane przez BPN Paribas

 • Pojazdy osobowe

 • Samochody ciężarowe do 3,5 t

 • Zarejestrowane motocykle, skutery i quady

 • Sprzęt pływający w tym jachty

 • Przyczepy kampingowe i „kampery”

 • Przyczepy ciężarowe do 3,5 t

 • Minibusy do 3,5 t

 • Pozostałe samochody ciężarowe

 • Naczepy towarowe

 • Ciągniki siodłowe

 • Ciągniki rolnicze

 • Koparki, spychacze itp

Koszt kredytu samochodowego BNP Paribas

Poniżej przedstawiamy przykładową kalkulację kredytu samochodowego w banku BNP Paribas. Kredyt na zakup używanego pojazdu w cenie 32 300 zł. Wpłat własna 7 400 zł i zabezpieczenie przewłaszczenia pod warunkiem zawieszającym. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) przy zakupie używanego pojazdu wynosi 11,90%. Przy całkowitej kwocie kredytu wysokości 24 900 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wyniesie 32 215,57 zł. Oprocentowanie stałe takiego kredytu to 7,89% w skali roku. Całkowity koszt kredytu to 7 315,57 zł (w tym: prowizja 1 942,20 zł, odsetki 5 373,37 zł). Rozkłada to się na 55 miesięcznych rat równych w wysokości 575,28 zł. Dodatkowo ostatnia rata wyrównująca wyniesie 575,17 zł.

Planujesz zakup nowego samochodu? Sprawdź ranking kredytów samochodowych oraz oferty mBank i Santander.