Kredyt samochodowy ING opinie

Bank ING nie oferuje w tej chwili dedykowanego kredytu samochodowego. Na taki właśnie problem natrafił jeden z klientów banku.
Romil opisał swój problem na forum banku: „Szukam sobie kredytu na samochód, a tu okazuje się, że w ING takiego nie mają – dziwne. Mam wziąć w obcym banku?”

Moderator forum szybko odpowiedział. Potwierdził brak konkretnej oferty na kredyt samochodowy. W zamian zaproponował pożyczkę na dowolny cel. „Mamy w ofercie pożyczkę na dowolny cel. Maksymalna kwota pożyczki to 160 tys. zł.”

Pożyczka na zakup samochodu ING

Kredyt samochodowy ING to po prostu pożyczka na dowolny cel. Takie podejście banku sprawia, że nie potrzebujemy zbyt wielu formalności związanych z samochodem. O ile tylko bank uzna, że mamy zdolność kredytową możemy wziąć pożyczkę. Maksymalna kwota pożyczki to 200 tysięcy złotych (wpis na forum pochodzi z okresu, kiedy maksymana kwota wynosiła 160 tyś zł). Oczywiście wystarczy to na zakup dowolnego auta. Nawet już tych bardziej luksowywych, nie wspominając o samochodach używanych.

Kredyt Samochodowy ING

Kredyt samochodowy ING – warunki

Niestety fakt, że zabezpieczeniem kredytu nie jest zakupiony samochód wpływa na warunki. Oprocentowanie pożyczki wynosi bowiem od 7,99 do nawet 9,99%. Prowizja może wynieść od 0 – 9,99%. Maksymalny okres kredytowania to 3 lata.

Kredyt w banku ING – najczęstsze pytania

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na kilka podstawowych pytań w sprawie kredytu ING.

  • Czy muszę mieć konto w ING – Nie. Nie musisz mieć konta w banku ING aby dostać w nim pożyczkę. Wniosek o kredyt możesz złożyć w każdym oddziale banku lub w Interncie (do kwoty 3000 zł).

  • Muszę mieć umowę o pracę  – Nie. Bank akceptuje także inne źródła dochodu, w tym emeryturę, umowy zlecenia i o dzieło.

  • Czy musimy być małżeństwem  – Nie. Aby wziąć pożyczkę w ING nie musisz być formalnie związany z drugą osobą. Nie musisz więc mieć ślubu z partnerką/partnerem.

  • Jaki jest maksymalny okres kredywania  – 10 lat. Przez pierwsze 3 lata możemy mieć stałą ratę. W przypadku dłuższego okresu kredytowania bank wprowadzi oprocentowanie zmienne.

  • Jaka jest maksymalna kwota pożyczki  – maksymalnie możesz pożyczyć 200,000 zł. Minimalna kwota to natomiast 1000 zł.

Szukasz kredytu samochodowego? Sprawdź nasz ranking kredytów samochodowych lub oferty mBanku i Santandera.

Oferta kredytowa ING – opinie

Poza wspomnianą wyżej pożyczką gotówkową, w tym również na zakup samochodu bank ING ma szeroką ofertę innych usług kredytowych.Flagowym produktem banku ING można nazwać ofertę kredytów hipotecznych. Można go zaciągnąć w kilku wersjach.

Kredyt hipoteczny ING

  • Kredyt standardowy – tutaj mówimy o zwykłej ofercie kredytu hipotecznego. Kwota kredytu to minimum 70 tysięcy złotych. Prowizja za jego udzielenie to 1,9%. Marża banku wynosi 2,5%. Przy oprocentowaniu zmiennym RRSO wynosi 4,8%.
  • EKO kredyt hipoteczny – minimalna kwota kredytu w tym przypadku to 100 tysięcy złotych. Prowizja za jego udzielenie wynosi zero procent. Marża to 1,75%. Przy oprocentowaniu zmiennym RRSO kredytu wynosi 3,89%.
  • Oferta lekka rata lub łatwy start – kwota minimalna tej wersji to podobnie jak w kredycie standard 70 tysięcy. Prowizja jest do negocjacji. Wynosi od zera złotych do nawet 1,9% wartości kredytu. Marża banku może wynieść od 2,1 – 2,4%. Przy oprocentowaniu zmiennym RRSO kreduty wyniesie od 4,44% do 4,55%.