Firmy CD Projekt nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest ona przecież twórcą najpopularniejszej polskiej gry komputerowej „Wiedźmin”. Firma, a tym samym jej akcje, sporo zyskały na wartości po premierze serialu partego na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Inwestorzy wręcz rzucili się na akcje CD Projekt.

CD Projekt

CD Projekt nie tylko Wiedźminem żyje

Hurra-optymizm nie trwał jednak długo. Okazało się bowiem, że CD Projekt ma swoje wewnętrzne problemy. O ile „Wiedźmin” sprzedaje się świetnie, to trudno opierać wartość firmy na jednej grze. I tutaj właśnie zaczęły się schody. Okazało się bowiem, że firma musi opóźnić wydanie drugiej swojej wielkiej gry o nazwie „Cyperpunk 2077„.

O ile opóźnienia w produkcji zdarzają się w każdej branży to w przypadku CD Projekt mówimy o sporym zaskoczeniu. Wszystko dlatego, że firma wcześniej nie informowała o jakichkolwiek problemach.

W rezultacie przesunięcie premiery z kwietnia na wrzesień doprowadziło do spadku cen akcji. Te poleciały w dół nawet o kilkanaście procent.

Opóźnienie związane z grą Cyberpunk oznacza również odroczenie prac nad najnowszą odsłoną Wiedźmina. Tym bardzie jest to powód do zmartwienia dla inwestorów.

Ceny akcji CD Projekt

Akcje CD Projekt są warte sporo. Dlatego też, nawet kilkunastoprocentowe wachnięcie nie spowoduje większych problemów firmy. Jeśli jednak odpalenie gry Cyberpunk, będzie dalej odkładane może się zrobić niewesoło.

Firmie CD Projekt życzymy powodzenia w swoich pracach nad swoimi największymi grami. W razie potrzeby służymy natomiast pomocą w wyborze kredytu samochodowego. Tak gbydy jednak w firmie skończyła się gotówka.